به سایــــت انـدیـشـمــنـدان ، فــرهـیـخـتـگان و افتخــار آفرینـــان آوای گلمــــکـان خـــوش آمدیـــــد *** *** *** ضمن تشکر از همکاری صمیمانه شما کاربران عزیز ؛ به نظرات و پیشنهاداتی که مشخصات کامل را ارائه فرمایند پاسخ گو هستیم ***روستای دولت آباد


این روستا قدمتی بیش از 1000 سال داشته که نام قدیمی آن گلشن آباد بوده بعد به خرم دره وسپس به دولت آباد تغییر نام یافته است..

شغل اکثر مردم روستا باغداری بوده و محصولات اصلی آن عبارتست از:(گیلاس،آلبالو ،سیب ،گلابی ،گردو )و ... ومحصولات زراعی مانند گندم ،جو ،نخود و... می باشد .

دولت اباد در دهه های 50 یکی از اقامتگاهای موقت مبارزاتی انقلابیون بوده است و مردم آن که از پیشگامان انقلاب اسلامی در منطقه می باشند ،میزبان بزرگانی چون مقام معظم رهبری ،شهید دستغیب ،شهید هاشمی نژاد و دیگر بزرگان بوده اند وهمچنین در مبارزات و راهپیمایی های قبل از انقلاب ،دوران انقلاب و جنگ تحمیلی حضوری فعال داشته و همواره از مدافعین راستین اسلام ،انقلاب وولایت فقیه بوده و هستند که گواه آن تقدیم بیش از30 شهید و3 آزاده ودهها جانباز ورزمنده می باشد.

                                                     مولتی هاستر 

روستای دولت آباد به دلیل دارا بودن :آب وهوای کوهستانی،رودخانه دائمی (به طول بیش از 30 کیلومتر که از ارتفاعات بینالود و قله شیرباد سرچشمه می گیرد )،دریاچه سد دولت آباد ،باغات سرسبزو دشت های زیبا ارتفاعات بکربا پوشش گیاهی (به خصوص گیاهان داروئی)،احداث پیست اسکی شیرباد (تنها پیست اسکی شرق کشور )در ارتفاعات دولت آباد ،نزدیک ترین و سرسبز ترین مسیر صعود به قله شیر باد ،وجود مکان های تاریخی مانند مزار درویش علی شاه با قدمت بیش از400 سال ،مسجد تاریخی روستا با قدمت بیش از 200 سال و نزدیک بودن به مشهد مقدس ،مورد توجه مجاوران ،زائران ،گردشگران ،ورزشکاران ،و...می باشدودر صورت آماده نمودن زیر ساخت ها (جاده مناسب ،کمپ های اسکان ،تسریع در اجرای طرح های هادی روستا واجرای پروژه گردشگری روستا )می تواند به یکی از قطب های گردشگری تبدیل گردیده و زمان ماندگاری زائرین را در مشهد افزایش دهد و همچنین بار ترافیکی مشهد و شهرستان طرقبه شاندیز و اطراف آن را کاهش دهد و همچنین با ایجاد اشتغال زمینه بازگشت مهاجرین را از حاشیه شهر مشهد فراهم آورد .


مولتی هاسترپیست اسکی شیرباد :

توسعه پیست اسکی شیرباد و رفع مشکلات راه اندازی کامل آن می تواند علاوه بر جذب گردشگران و علاقه مندان به ورزش مهیج اسکی در سطح کشور در جلب گردشگران خارجی هم نقش بسیار داشته باشد.

پیست اسکی شیرباد در فاصله 30 کیلومتری مشهد و در ارتفاع دو هزار و 600 متری از سطح دریا احداث شده و بلندترین نقطه آن حدود دو هزار و 900 متر ارتفاع دارد و طول خط اسکی 880 متر است که اسکی بازان می توانند با تله اسکی به این نقطه برسند.


مولتی هاسترمولتی هاستر.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • موزیک سی تی
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات